Новини

Постачальники не повинні фінансувати податковий фонд Оператора ринку

Асоціація постачальників енергоресурсів виступає категорично проти прийняття оприлюдненого днями регулятором проекту постанови «Про затвердження Змін до Правил ринку «на добу наперед» та внутрішньодобового ринку».

«Таке рішення у разі прийняття створює нерівні умови здійснення господарської (підприємницької) діяльності учасниками ринку електроенергії. Додаткове фінансове навантаження перекладається на електропостачальників. Тоді як Оператору ринку пропонується надати перевагу», – зазначив Василь Гончарук, заступник голови правління Асоціації.

Асоціація вважає невиправданим створення фонду виконання податкових зобов’язань Оператором ринку за рахунок інших учасників ринку, ще й в умовах суттєвого дефіциту коштів на ринку електроенергії. До того ж велика кількість споживачів - як простих українців, так і компаній - сплачують за електрику із запізненням або взагалі накопичують борги.

Зважаючи на ситуацію, що склалася з початку воєнних дій, майже неможливо спрогнозувати платежі електропостачальником. Доходи від реалізації електроенергії та витрати в умовах воєнного стану вже значно відрізняються від запланованих, що впливає на прогнозні показники податку на прибуток. А враховуючи касовий метод з ПДВ, при існуючих недорозрахунках, неможливо спрогнозувати сплату таких податків до бюджету.

Аргументи проти прийнятті даної постанови Асоціація навела у листі до НКРЕКП. Нагадаємо, після оприлюднення проект регуляторного акту НКРЕКП має прийняти і опрацювати пропозиції і зауваження учасників ринку.

Чекаємо на публічні обговорення цієї новації і сподіваємось, що НКРЕКП почує думки учасників ринку.