Новини

Постачальників електроенергії планують обмежити у виборі банків для фінгарантії — звернення Асоціації

Права учасників ринку електроенергії будуть суттєво порушені, якщо НКРЕКП зобов’яже їх оформлювати фінансові гарантії виключно в 14 системних банках.

Такі зміни до постанови НКРЕКП від 25 лютого 2022 року № 332 «Про забезпечення стабільного функціонування ринку електричної енергії, у тому числі фінансового стану учасників ринку електричної енергії на період дії в Україні воєнного стану» планується прийняти на засіданні комісії 9 серпня (порядок денний: https://bit.ly/3A2frQC).

«Учасників ринку можуть безпідставно обмежити у вільному виборі фінансових установ, з якими вони можуть співпрацювати при наданні до НЕК «Укренерго» банківських гарантій за договорами про врегулювання небалансів. Це обмежить конкуренцію та призведе до невиправданого підвищення фінансового навантаження на учасників ринку», — зазначив Василь Гончарук, заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів з питань електроенергії.

На думку Асоціації, наслідком суттєвого зменшення кількості банків, які можуть оформлювати банківські гарантії, стане збільшення витрат учасників ринку та вимивання їх обігових коштів. Це, своєю чергою, призведе до здорожчання електроенергії для кінцевих споживачів, йдеться у зверненні Асоціації, направленому НКРЕКП 8 серпня 2022 р.

Зараз переважна більшість банківських гарантій від учасників ринку до НЕК «Укренерго» надано банківськими закладами, які не внесені до переліку системно важливих банків (перелік тут https://bit.ly/3P7uVH9). Це пов’язано з тим, що як правило, банки, які визначені системно важливими, оформлюють гарантії на суттєво гірших умовах, серед яких, зокрема, великий розмір комісії за надання банківської гарантії.