Новини

Ціна електроенергії для бюджетних установ має визначатися за формулою

Асоціація постачальників енергоресурсів підтримує позицію Мінекономіки щодо тимчасового введення формульного ціноутворення на електроенергію для бюджетних організацій.

Проте, НКРЕКП не вбачає необхідності в даній ініціативі, вважаючи недоцільним подальшу діяльність створеної з цього питання робочої групи.

Мінекономіки запропоновано формулу розрахунку ціни для споживачів-бюджетних організацій, яка базується на середньозваженій ціні РДН за розрахунковий місяць. При такому підході постачальники конкурують між собою за рахунок торгівельної надбавки.

«В сьогоднішніх реаліях саме формульне визначення ціни на електроенергію для бюджетних організацій є життєздатним і нівелює можливість маніпулятивних дій зі сторони електропостачальників по відношенню до споживача», – вважає заступник голови правління Асоціації Василь Гончарук.

Необхідність впорядкувати взаємодію постачальників та споживачів цієї категорії виникла через штучне зниження конкуренції та демпінг з боку окремих постачальників, які пропонують ціну нижче за ринкову і декларують мінусову маржу. А згодом цю ціну підвищують до ринкової чи понад ринкової на сумнівних підставах і за незрозумілими принципами.

Асоціація категорично проти припинення роботи групи, адже початкову мету її формування – напрацювання прозорих критеріїв роботи – не реалізовано. Зокрема, не вироблено одностайний варіант застосування формули та рекомендованого типізованого договору постачання електроенергії між постачальником та споживачем категорії «бюджет».