Новини

Ціна 7,42 грн за кубометр газу для тепловиків все ще є неринковою

Запропонована НАК «Нафтогаз України» для виробників теплової енергії та гарячого водопостачання ціна природного газу в розмірі 7,42 грн за кубометр має соціальний характер. Про це заявив заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів Олександр Пасічник в ефірі ток-шоу EnergyFreedom з Андрієм Куликовим.

«Ціна 7,42 грн за кубометр газу – це більше не про конкуренцію і ринок, а більше про соціальний проект. І головний бенефіціар такого проекту – населення. В результаті для споживача вартість в платіжці ще на якийсь період збережеться на поточному рівні. Однак, що буде з системою теплопостачання скажімо в трирічній перспективі важко спрогнозувати. Проблеми продовжують накопичуватися як сніжний ком і з кожним роком стає все складніше», – зазначив Олександр Пасічник.

Він нагадав, що конкурентний ринок газу для підприємств теплопостачання не запрацює без вирішення проблеми накопиченої у них заборгованості перед НАК «Нафтогаз України».

«Питання мільярдних боргів підприємств ТКЕ і ТЕЦ перед «Нафтогазом»
за природний газ не вирішується. Відпустити боржника з мільярдним боргом до іншого постачальника, не вирішивши питання боргової історії, неможливо. Сподіваємося, що на засіданні Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг буде схвалений відповідний закон, який передбачить або реструктуризацію, або списання цих боргів (Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг 03.06.2021 р прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти за основу законопроект №3508-д – прим.)», – сказав Пасічник.

За його словами, проблеми підприємств теплопостачання потрібно вирішувати, комплексно враховуючи думки всіх гравців ринку.

«Потрібно вислухати всіх учасників ринку – альтернативних постачальників, постачальника чинного і споживача, і це все має модерувати держава. Вона має запропонувати такі шляхи, які б задовольнили всіх учасників ринку газу», – резюмував він.

Нагадаємо, 20 травня Кабінет Міністрів України призупинив термін дії спеціальних зобов'язань з продажу природного газу виробникам теплової енергії, покладених на НАК «Нафтогаз України».