Новини

Постачальники газу просять ОГТСУ про більш лояльний підхід до оплати небалансів

Постачальники природного газу звернулися до ТОВ "Оператор газотранспортної системи України" (далі - ОГТСУ) з проханням застосовувати більш лояльний підхід до оплати небалансів під час воєнного стану. Про це заявив голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан під час онлайн зустрічі Energy Club Reception.

“Оплата небалансів, які зараз виникають – це дуже складний процес. У багатьох місцях інфраструктура не працює, з інтернетом проблеми, зібрати показання з підприємств та правильно спрогнозувати номінації дуже складно. З огляду на це, хотілося б отримати більш лояльний підхід до балансування від Оператора ГТС у рамках підтримки постачальників, які хочуть працювати, хочуть постачати газ для потреб бізнесу та підтримувати ринкові відносини”, - заявив Артем Компан.

За його словами, Асоціація готує звернення до ОГТСУ з проханням тимчасово повернутися до механізму балансування "за фактом", щоб уникнути "добових планових номінацій та алокацій".

При цьому Артем Компан зазначив, що Асоціація спільно з Міненерго, НКРЕКУ, “Нафтогазом” та ОГТСУ наразі працює над законодавчими ініціативами, які дозволять зберегти реформи ринку газу, які “так тяжко реалізуються в Україні”.

За словами голови Асоціації, у постачальників зараз дуже багато проблем, пов'язаних із оплатою енергоресурсів непобутовими споживачами, особливо на Західній Україні.

“На наш погляд, є велика кількість підприємств, які можуть оплачувати газ, у них є товарообіг. Тому ми просимо державу чітко зафіксувати перелік підприємств, які задіяні у критичній інфраструктурі та для них було б правильним виділити ресурс “Нафтогазу”. Але щодо решти підприємств, які зараз працюють, хотілося б, щоб зберігався ринковий підхід і вони платили за газ. Але для цього постачальники повинні мати дієві механізми на неплатників”, – зазначив голова правління АПЕ.

Нагадаємо, 18 березня ОГТСУ опублікував інформацію про те, що плата за позитивні небаланси лютого 2022 року оплачуватиметься замовникам послуг транспортування в межах розміру грошових коштів, які будуть отримані від замовників послуг транспортування як плата за негативні небаланси лютого 2022 року.