Новини

Діалог між владою та бізнесом на ринку газу майже відсутній

За останні півтора року повністю втрачені усі надбання взаємодії бізнесу з владою, які вибудовувались на ринках газу та електроенергії в останні роки.
Про це заявив заступник голови правління з питань природного газу Асоціації постачальників енергоресурсів Володимир Гноєвий на зустрічі представників енергетичної спільноти, організованій Energy Club - Клуб енергетики.
“Напередодні війни ми поволі рухались у напрямку забезпечення діяльності влади на принципах компетентності, ефективності, справедливості, прогнозованості, своєчасності прийняття рішень. Але на даний час ми відкотились повністю і зараз комунікація між владою та бізнесом значно погіршилась”, – зазначив він.
За словами Володимира Гноєвого, нібито в інтересах нацбезпеки, в Україні максимально обмежено доступ до інформації про роботу природних монополій на енергетичних ринках.
“Дані, які зараз висвічуються Оператором ГТС, Оператором газосховищ, операторами ГРМ, НКРЕКП, максимально обмежено. Абсурдним виглядає обмеження публікацій фінансової звітності цих суб’єктів, результатів їх перевірки контролюючими органами. Дійшло до того, що навіть обсяги відбору-закачування газу до ПСГ засекречено в Україні, хоча ця інформація спокійно публікується на європейських ресурсах”, – додав заступник голови правління Асоціації.
Що може сприяти відновленню нормального діалогу бізнесу і влади?
“Цей діалог можна відродити створивши постійно діючі робочі групи за конкретними напрямками, на яких би системно вирішувались проблеми галузі”, – впевнений Володимир Гноєвий.