Новини

Тариф на транспортування газу може зрости у 10 разів

Без транзиту російського газу тариф на транспортування для внутрішніх споживачів може зрости у 10 разів. Про це заявив Володимир Гноєвий, заступник голови правління з питань природного газу Асоціації постачальників енергоресурсів, у ході ток-шоу “Energy Freedom”.

“При збереженні нинішніх надмірних потужностей ГТС і за умови зупинки транзиту з рф тариф на транспортування газу для внутрішніх споживачів має зрости з нинішніх 250 грн за тисячу квадратних метрів… до 2-2,5 тис грн, тобто у 8-10 разів”, — зазначив Володимир Гноєвий.

Він нагадав, що утримання надлишкових потужностей нашої ГТС на сьогодні покривається виключно платою за транзит. У випадку припинення транзиту, ці витрати будуть перекладені на кінцевих споживачів.

На його переконання, без оптимізації, модернізації, виведення з експлуатації (в тому числі консервації) частини об’єктів ГТС, що не використовуються, утримання надлишкових потужностей системи ляже непосильним тягарем на плечі споживачів. Або держава

буде вимушена утримувати їх за рахунок держбюджету, що теж є неприйнятним. Враховуючи надзвичайну важливість ГТС для економіки держави, Асоціація запропонувала спільноті Energy Club - Клуб енергетики підготувати звернення до Міненерго, Кабміну, профільного комітету ВРУ та РНБО з пропозицією створення фахових робочих груп для розробки проєкту редизайну ГТС з реальними поетапними планами їх впровадження.