Новини

Тарифи на газ. Чого хочуть українці?

Уряд і Регулятор ринку природного газу готують для українців ще одну газову новацію.
З 1 травня цього року всі споживачі газу будуть автоматично переведені на річний контракт із фіксованою ціною, яка не змінюватиметься протягом року.

Наразі автор цих змін, Національна комісія, що регулює сфери енергетики та комунальних послуг (далі - Н К Р Е К П), запропонувала до обговорення зміни до Правил постачання природного газу побутовим споживачам, які запроваджують річний контракт.


Напередодні відкриття ринку газу Асоціація постачальників енергоресурсів замовляла опитування споживачів газу, серед питань якими ми цікавилися було таке — які тарифні пропозиції для українців є найпривабливішими. Так от:


  • 39% опитаних українців нічого не хочуть змінювати та мають бажання сплачувати за фактично спожитий обсяг газу за поточною ціною;
  • 11% опитаних українців зацікавлені у довгострокових газових контрактах із «фіксованою ціною» (наприклад на рік);
  • 10% опитаних українців відповіли, що їх може зацікавити пропозиція на опалювальний сезон — закупити газ влітку за літньою ціною, а споживати його взимку.

Але, як показала практика членів Асоціації, напередодні опалювального сезону менше 1% клієнтів скористалися пропозиціями постачальників закупити газ за літньою ціною на зиму. Причина, скоріш за все, у низькій обізнаності українців щодо змін, які відбулися на ринку газу, високому рівні недовіри до нового, і в цілому інертністю.


Експерти Асоціації впевнені, що вже на наступний опалювальний сезон кожен постачальник запропонує для своїх клієнтів від 3 до 5 тарифних пропозицій. І українцям буде серед чого обирати.