Новини

Держава продовжує рейдерство на ринку постачання газу – Асоціація постачальників

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, допомагає “Нафтогазу України” встановити монополію на ринку постачання газу непобутовим споживачам під виглядом спрощення процедури зміни постачальника.

Про це заявив перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів Євгеній Нацвін-Степанов, коментуючи проект постанови про внесення змін до деяких постанов НКРЕКП, які врегульовують питання зміни постачальника природного газу непобутовим споживачем.

“НКРЕКП хоче дозволити непобутовим споживачам газу переходити до нового постачальника, не розрахувавшись із попереднім. Таке рішення є ще одним кроком по рейдерському захопленню ринку постачання газу державою”, – сказав Нацвін-Степанов.

За його словами, так зване “спрощення процедури” зміни постачальника призведе до переходу частини клієнтів приватних постачальників до “Нафтогазу” без остаточного розрахунку з попереднім постачальником.

“Регулятор буквально дозволяє споживачам газу не платити за використаний ресурс. Зокрема, нова процедура не містить вимоги відсутності простроченої заборгованості за поставлений природний газ перед діючим постачальником при укладенні договору з новим”, – додав перший заступник голови правління Асоціації постачальників енергоресурсів.

Нацвін-Степанов переконаний, що НКРЕКП діє за тим самим планом, який вже спрацював з побутовими споживачами природного газу.

Він нагадав як у травні 2022 року всіх побутових споживачів газу від приватних постачальників було автоматично переведено на постачання до державного “Нафтогазу” заднім числом.

“Рік тому “Нафтогаз” заднім числом “перебрав” у приватних постачальників усіх побутових споживачів без їхньої згоди. Тепер НКРЕКП взагалі видаляє з процедури пункт, який регулює зміну постачальника для побутових споживачів за спрощеною процедурою. Тобто побутові споживачі тепер навічно залишаться рабами “Нафтогазу””, – зазначив він.

Очільник Асоціації впевнений, що така ж схема зараз чекає і на юридичних осіб.

Асоціація постачальників енергоресурсів висловлює глибоке занепокоєння з приводу утисків приватних компаній - постачальників природного газу в Україні в умовах війни і готує з цього питання скаргу до Енергетичного співтовариства.

31 травня 2023 року НКРЕКП оприлюднило на своєму вебсайті для ознайомлення проект постанови про внесення змін до деяких постанов НКРЕКП, які врегульовують питання зміни постачальника природного газу непобутовим споживачем. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 09 червня 2023 року включно.