Новини

Сектор теплокомуненерго в найближчий рік не зможе працювати на ринкових умовах

Незважаючи на скасування з 20 травня 2021 року ПСО з постачання природного газу для виробників теплової енергії, в найближчий рік цей сектор не зможе працювати на ринкових умовах. У цьому переконаний голова правління Асоціації постачальників енергоресурсів Артем Компан.

«Можу відразу сказати, що ніякого ринку у тепловиків в найближчий рік не буде. Тому що та ціна газу, яку сьогодні дає їм «Нафтогаз» в рамках річного контракту, в сьогоднішніх умовах жоден інший постачальник не в змозі дати. Тому, швидше за все, тепловики продовжать брати газ у «Нафтогазу» до моменту, поки ціна на ресурс не знизиться значно, або вже до закінчення майбутнього опалювального сезону», — заявив Артем Компан під час виступу на «Українському енергетичному форумі-2021».

Він уточнив, що ціна газу на європейських біржах вчора перевищила 35 євро за мегават-годину. Це означає що вартість газу, при його закупівлі в Європі, на кордоні з Україною складе 15,8 гривень за куб м.

«Природно, річний контракт  це складний продукт для будь-якого постачальника. Ризики контрактації обсягів на такий тривалий період і при такій кількості невідомих дуже високі. Я знаю, що багато постачальників не готові йти на такі ризики. Тим більше після рішень уряду про введення прайс кепу (обмеження ціни  прим.) і контролю ціни. Є великий сумнів, що в майбутньому опалювальному сезоні не відбудеться те саме»,  додав експерт.

За даними Української енергетичної біржі 14 липня 2021 року «Нафтогаз Трейдинг» виставив на продаж ресурс серпня на умовах післяплати 45 днів за ціною 15,456 грн за куб м.

Раніше НАК «Нафтогаз України» запропонувала виробникам теплової енергії укласти трирічний договір на поставку газу за ціною 7,42 грн за куб м, включаючи ПДВ, але без врахування тарифу на транспортування газу.