Новини

Ситуація навколо постачання газу бюджетним установам потребує негайного втручання

Асоціація постачальників енергоресурсів висловлює занепокоєність ситуацією, що склалася навколо постачання газу бюджетним установам.

Починаючи із 1 грудня, без газопостачання можуть залишитися понад 2,5 тисячі об’єктів соціально-побутового призначення, розташованих в різних регіонах України. Приводом для цього є відсутність у них на поточний момент договорів із постачальником.

Згідно Постанови Кабміну від 25 жовтня 2021 р. № 1102 постачання природного газу з 1 жовтня по 30 листопада 2021 р. для цієї категорії здійснювалося постачальником “останньої надії” за ціною 16,8 гривні за м3 з урахуванням ПДВ.

Природний газ за такою пільговою ціною вони могли придбати лише у ГК «Нафтогаз Трейдинг». Інші постачальники не мають доступу до дешевого ресурсу державного видобутку. Але ГК «Нафтогаз Трейдинг» опублікував на своєму сайті умови продажу газу і нові контракти лише 13.10.2021 року. Укладення тисяч нових контрактів з бюджетними установами по всій країні, тим більше в такі стислі терміни, стало mission impossible.

Підтримуємо позицію Асоціації газового ринку України, розуміємо усі наслідки, які тягне за собою подібне рішення та закликаємо Кабінет Міністрів України, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз України» та місцеві органи державної влади якнайшвидше втрутитись в цю ситуацію.