Новини

Підвищення прайс-кепів на електроенергію необхідно обґрунтувати

Асоціація постачальників енергоресурсів вважає, що перегляд граничних цін на електроенергію на ринку «на добу наперед», внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку в бік збільшення може відбуватися лише з обґрунтованим наведенням розрахунку.

У оприлюдненому ж минулого тижня проекті постанови НКРЕКП не наведено розрахунку щодо встановлення, зокрема, максимальної граничної ціни для годин максимального навантаження саме на пропонованому рівні – 5 413,26 грн/МВт·год.

«НКРЕКП може збільшити граничну ціну на РДН та ВДР для годин максимального навантаження пропорційною тим коливанням, що були зафіксовані на відповідному ринку і опубліковані на сайті Оператора ринку. Не можна підвищувати прайс-кепи більше, ніж підвищилися ціни на ринку за певний період», – зазначив заступник голови правління Асоціації Василь Гончарук.

У той час як НКРЕКП декларує, що новий рівень прайс-кепів розраховано саме за Методикою, на думку експерта Асоціації, застосований регулятором підхід суперечить вимогам положень Методики.

Асоціація наполягає на оприлюдненні і обґрунтуванні розрахунку граничних цін на рівні, запропонованому в проекті постанови НКРЕКП.